برگزاری مراسم گرامیداشت کیانوش آسا بر سر مزارش؛ به مناسبت روز دانشجو

Kianoush_asa001

برگزاری مراسم گرامیداشت کیانوش آسا بر سر مزارش؛ به مناسبت روز دانشجو

چهارشنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۰

در آستانه روز دانشجو، مراسم گرامیداشت کیانوش آسا، توسط هم دانشگاهیان وی و جمعی از فعالین مدنی کرمانشاه بر سر مزار وی برگزار شد.

به گزارش دانشجونیوز، ظهر روز گذشته ١۵ آذر ماه، مصادف با روز عاشورا، عده ای از همکلاسی های کیانوش آسا در کنار جمعی از فعالین مدنی کرمانشاه، مردم کرمانشاه و خانواده وی با حضور بر سر مزار کیانوش آسا یاد و خاطر آن شهید را گرامی داشتند.

 

شهید کیانوش آسا از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علم و صنعت، تحصیلات دوره کارشناسی خود را در دانشگاه رازی کرمانشاه گذرانده بود. وی در پی اتفاقات پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ٨٨، در تظاهرات ٢۵خرداد آن سال، به ضرب دو گلوله جان خود را از دست داد. لازم به ذکر است که در دو سال گذشته نیز به مناسبت روز دانشجو مراسمی بر سر مزار وی برگزار شده بود.

 

فشار بر خانواده دانشجویان جانباخته در حوادث پس از انتخابات برای سکوت و عدم برگزاری مراسم سالگرد دانشجویان، پس از گذشت دو سال هم چنان ادامه دارد. چندی پیش، در اواخر آبان ماه نیز عزیز دانشور آسا، برادر شهید کیانوش آسا، برای مدتی بازداشت شده بود. وی از فعالین مدنی کرمانشاه و دبیر جبهه ی سبز کرمانشاه (صلح سبز) می باشد.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s